4 kļūdas no kurām izvairīties, iegādājoties sadzīves tehniku

patēriņa kredīts bez ķīlasSadzīves tehnika nav pirkumi, ko iegādājamies katru dienu, un šādiem pirkumiem iztērējam krietni vien vairāk naudas. Ne vienmēr šī pietiekami lielā summa ir pieejama uzreiz, lai nopirktu vajadzīgo sadzīves tehniku, tādēļ nereti šādos gadījumos tiek izmantots patēriņa kredīts bez ķīlas.

Visbiežāk sadzīves tehniku iegādājamies, kad iepriekšējā saplīsusi, stipri novecojusi vai mūsu prasības vai vajadzības augušas. Ģimenes pieaugums, pārcelšanās uz jaunu mājvietu, kur vecajai sadzīves tehnikai nav pietiekami daudz vietas un tā tālāk. Taču arī pērkot sadzīves tehniku vajadzētu izvairīties no kļūdām, ko var pieļaut tā iegādājoties preces, kuras nekalpos tik ilgi vai nebūt nesniegs vajadzīgo. Lūk, no kādām kļūdām der izvairīties:

  • Neizvēlies sadzīves tehniku, kuras izcelsmes valsts ir apšaubāma. Kā kvalitatīvāka sadzīves tehnika tiek vērtēta tā, kas nāk no Skandināvijas vai Vācijas, savukārt Ķīnā ražotu sadzīves tehniku vajadzētu uztvert nedaudz piesardzīgāk.
  • Palaist garām energoefektivitātes rādītājus. Mūsdienās tā būtu ļoti liela kļūda – nevērtēt, cik daudz elektrības tērēs jauniegādātā ierīce. Lai gan lielākoties visas jaunās sadzīves tehnikas ierīces ir augstā energoefektivitātes līmenī, taču ir arī B un C klases sadzīves tehnikas energoefektivitātes marķējums, kas tomēr ir sastopams. Palaist garām un iegādāties šādu ierīci ilgtermiņā izmaksātu īpaši dārgi.
  • Lai gan pieņemam, ka ledusskapis ir vieta, kur ilgāk uzglabāt produktus un veļas mazgājamā mašīna mazgā drēbes, būtu muļķīgi nepainteresēties par dažādajām funkcijām, ko katra ierīce piedāvā. Mūsdienu ierīcēs funkciju tāpat ir stipri vairāk, nekā tikai standarta nodrošinājums, tāpēc – ja pērc, noskaidro, varbūt ir kaut kas, ko var izmantot papildus.
  • Cena un kvalitāte. Teju pati svarīgākā kļūda – izvēlēties lētāko preci, cerot, ka tā kalpos ilgi un labi, vai pretēji – pašu dārgāko, esot pilnīgā pārliecībā, ka tā noteikti kalpos ilgi. Cena, patiesībā, nav noteicošais rādītājs. Drīzāk gan kvalitāte, taču tā jāsabalansē arī ar cenu – lai viens būtu atbilstošs otram. Nav jēgas pārmaksāt par ierīces nosaukumu vien, ja tās funkcijas un kvalitāte ir identiskas citai, lētākai precei.