5 faktori, kas jāizvērtē, izvēloties trauku mazgājamo mašīnu

maza trauku mazgājamā mašīnaArvien vairāk mājsaimniecību novērtē trauku mazgājamās mašīnas sniegtās priekšrocības. Šī ierīce palīdz ietaupīt laiku un arī ūdeni, kas tiek patērēts trauku mazgāšanai. Taču, ieskatoties piedāvājumā, var gadīties apjukt – piedāvājums ir gana plašs, tādēļ var rasties jautājumi par piemērotākās ierīces iegādi.

Par to, kādiem faktoriem pievērst uzmanību, vairāk šajā rakstā.

Trauku mazgājamās mašīnas ietilpība

Pirmkārt jau jāņem vērā trauku mazgājamās mašīnas ietilpība. Nelielās virtuvēs labi iederēsies maza trauku mazgājamā mašīna, ko ērti var novietot uz galda vai citas virsmas. Lielākās mājsaimniecībās priekšroka jādod lielākām ierīcēm ar pietiekami lielu ietilpību. Noteikti jāpadomā arī, kur trauku mazgājamā mašīna tiks novietota, lai saprastu, kādi ir vēlamie ierīces parametri.

Ekonomiskums

Būtisks aspekts ir arī ierīces ekonomiskums. Te jāņem vērā ne vien sadzīves tehnikas cena, bet arī tas, cik ūdens un elektroenerģijas tā patērēs. Lai to izvērtēt būtu vieglāk, uzmanība jāpievērš energoefektivitātes klasēm. Tās tiek apzīmētas ar burtiem no A līdz G, kur A ir ekonomiskākā klase.

Trokšņu līmenis

Ja virtuve ir apvienota ar viesistabu vai arī traukus ierasts mazgāt agri no rīta vai vēlu vakaros, uzmanība jāpievērš arī trokšņu līmenim. To mēra decibelos. Piemēram, par samērā klusu tiek uzskatīts 42 līdz 48 dB liels troksnis.

Dizains

Ņemot vērā, ka trauku mazgājamo mašīnu piedāvājums ir plašs, katrs var izvēlēties sev tīkamākā dizaina trauku mazgājamās mašīnas modeli. Lielā izvēlē pieejamas gan iebūvējamās, gan brīvi stāvošās trauku mazgājamās mašīnas – atliks vien izlemt, kam dot priekšroku.

Mazgāšanas programmas un pieejamās funkcijas

Trauku mašīnām pieejami dažādi mazgāšanas režīmi un funkcijas. Taču ne vienmēr visas no sniegtajām iespējām tiek arī izmantotas. Tādēļ, lai nepārmaksātu par nevajadzīgām funkcijām, pirms ierīces iegādes noteikti jāizvērtē, kas tieši no tās tiek sagaidīts.

Trauku mazgājamā mašīna ir noderīgs palīgs. Turklāt – lai izvēlētos piemērotāko, nebūt nav jāstaigā pa neskaitāmām tirdzniecības vietām. Atliek vien aplūkot interneta veikalu piedāvājumu, kur trauku mazgājamās mašīnas pieejamas lielā izvēlē.