5 mērķi Tavai attīstībai, kuros īstenot nākamgad

tālmācība internetā Jaunā gada apņemšanās ir viena no populārākajām tēmām, ko cilvēki apspriež, tuvojoties gadumijai. Katram tā var cita, turklāt arī to skaits var atšķirties. Taču patiesībā svarīgi ir nevis tas, cik daudz apņemšanos mums ir, bet gan tas, kā plānojam tās piepildīt.

Šajā rakstā esam apkopojuši vērtīgus mērķus Tavai attīstībai, ko īstenot nākamajā gadā.

1.    Apgūsti jaunu prasmi

Mūsdienās ir tik daudz iespēju paplašināt savu prasmju horizontu, sākot ar dažādiem klātienes un online kursiem, beidzot ar video pamācībām un rokasgrāmatām. Ja iepriekš neko līdzīgu neesi darījis, sāc ar ko pavisam nelielu un vienkāršu.

Vispirms padomā par to, kas Tev patīk. Iespējams, esi auto cienītājs, Tev skolā padevās šūšana vai adīšana, vai arī Tevi interesē dažādas valodas.

Kad esi noteicis interešu jomas, padomā, kādas prasmes Tu vēlētos apgūt. Un pēc tam atliek atrast veidu, kā to izdarīt. Atceries, ka pat tad, ja šķiet, ka konkrētā prasme šobrīd nekur nenoder, tas vienmēr paliks kā ieguldījums Tavā attīstībā un, iespējams, to varēsi pielietot nākotnē.

2.    Pabeidz iesākto izglītību

Izglītības nozīme katra cilvēka dzīvē ir atšķirīga, tomēr, vērtējot kopumā, tā ir viena no lietām, kas nepieciešama ikvienam no mums. Pirmkārt, ir svarīgi iegūt pamatizglītību. Nebēdājies, ja kādu iemeslu dēļ to nav izdevies izdarīt, jo, pateicoties tālmācībai internetā, mūsdienās šo izglītību vari iegūt jebkurā vecumā. Otrs svarīgs pakāpiens ir vidējā izglītība.

Atceries, ka Tu vari izvēlēties savām interesēm atbilstošu virzienu. Piemēram, Rīgas 1. Tālmācības vidusskola piedāvā gan vispārējo, gan sociālo un humanitāro zinātņu, gan uzņēmējdarbības virziena vidējo izglītību.

3.    Atrodi jaunu hobiju

Tas var ne tikai palīdzēt Tev atklāt savus apslēptos talantus, bet arī sniegt iespēju iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Iespējams, Tevi interesē makšķerēšana, gleznošana, dziedāšana korī, dejošana, joga, cīņu sports vai pat kokles spēlēšana. Hobijs būs Tava sirdslieta, kas palīdzēs attīstīties un arī ļaus atslēgties no stresa ikdienā.

4.    Uzlabo savu konkurētspēju darba tirgū

Iespējams, Tu jau kādu laiku strādā vienā un tajā pašā uzņēmumā vai iestādē, vai arī vēlies spert soli augšup pa karjeras kāpnēm. Lai paaugstinātu savas izredzes iegūt vēlamo darbu, padomā, ko Tu vari darīt sevis attīstīšanā. Tā var būt kursu apmeklēšana, jaunas pieredzes gūšana, dažādu uzdevumu izmēģināšana un citi varianti atbilstoši Tavai profesijai.

5.    Nebaidies no izaicinājumiem

Vai zini filmu par vīrieti, kas sāka teikt “jā” katram cilvēkam, kas viņam ko piedāvāja? Lai arī šis ir nedaudz pārspīlēts piemērs, tomēr mēs no tā varam gūt mācību. Ir vērts padomāt par to, cik daudz iespējām mēs ikdienā pasakām nē. Varbūt ir laiks pieņemt izaicinājumu un noriskēt, jo, kas zina, varbūt tas nesīs labāko pieredzi Tavā dzīvē.