5 populārākās finanšu kļūdas, kuras pieļaujam

patēriņa kredīts internetā Kļūdīties var ikviens. Tomēr no kļūdām arī jāmācās. Nereti mēdzam pārtērēt savas finanses un nedēļu pirms algas dienas attopties, ka gan maciņā, gan bankas kontā valda tukšums. Kādas iespējamās finanšu plānošanas kļūdas varētu būt tam par iemeslu un kā tās nepieļaut, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

Atliekam prioritāros maksājumus

Saņemot regulāros ikmēneša ienākumus, kā pirmos vajadzētu apmaksāt rēķinus, kas attiecas uz nekustāmā īpašuma īri, komunālajiem pakalpojumiem, telekomunikācijām un citiem neatliekamajiem maksājumiem.

Ja brīžiem šķiet, ka nekas traks jau nenotiks, ja, piemēram, uz pāris mēnešiem atliksim komunālo pakalpojumu maksājumus, tad pēc kāda laika varam saņemt rēķinu, kas pārsniegs mūsu finansiālās iespējas. Turklāt vairumā gadījumu par kavētiem maksājumiem tiek piemēroti arī soda procenti, kas manāmi pieaugs, ja tiks kavēti mēnesi vai vairāk. 

Laikā veikti maksājumi padarīs pārredzamu arī mēneša budžetu. Brīvie līdzekļi, kas palikuši pēc neatliekamo rēķinu apmaksas, ļaus Jums labāk saplānot atlikušā mēneša izdevumus.

Neplānojam bužetu 

Ienākumu un izdevumu plānošanai, sadalei un pierakstīšanai ir liela nozīme. Ļoti svarīgi ir arī saglabāt visus pirkuma čekus, tādā veidā labāk pārskatāmas būs kategorijas, kurās līdzekļi tiek patērēti nelietderīgi. Tāpēc pēc neatliekamo rēķinu apmaksas, atlikušo naudas summu vajadzētu sadalīt pa nedēļām vienmērīgi. Aprēķinot līdzekļu apjomu, kas Jums nepieciešams visai nedēļai, būs vieglāk aprēķināt arī naudas summu, kas nepieciešama ik dienas. 

Pieturoties pie šīs sistēmas un ņemot ikdienā līdzi tikai tieši tik daudz naudas, cik nedēļas budžetā ierēķināts, naudas plūsma būs vienmērīga un būs vieglāk veidot arī uzkrājumus.

Veicam impulsīvus pirkumus 

Bieži vien, atgriežoties no lielveikala, nākas secināt, ka iepirkumu maisiņā atrodas dažādas preces, ko nemaz nav bijis iecerēts iegādāties. Tam par iemeslu parasti kalpo labi izstrādātas reklāmas kampaņas un akciju produkti, kas vilinoši izlikti pat pie kasēm. Protams, kāda šokolādes tāfelīte vai sulas paciņa kopējo mēneša budžetu īpaši neietekmēs. Bet, ja šo impulsīvo pirkumu summa tiek saskaitīta kopā, nedēļas vai mēneša laikā kopsumma var izveidoties pārsteidzoša. 

Lai izvairītos no impulsīvo pirkumu veikšanas, pirms došanās uz lielveikalu ieteicams sastādīt iepirkumu sarakstu un pie tā arī pieturēties, Ja tomēr arī tad nespējat noturēties pretim vilinošiem akciju piedāvājumiem, tad noderēs cits paņēmiens. Pirms došanās uz veikalu, aprēķiniet aptuveno pirkumiem nepieciešamo summu un ņemiet uz veikalu līdzi tieši tik skaidrās naudas, cik tiem esat paredzējis.

Pērkam lietas, ko nevaram atļauties

Viena no kļūdām, ko mēdzam pieļaut, ir dzīvošana pāri mūsu līdzekļiem. Tāpēc katrs pirkums ir rūpīgi jāapsver un jāpārliecinās, ka tas būtiski neietekmēs atlikušā mēneša budžetu.

Labs paņēmiens, kā pārliecināties, vai kārotais pirkums Jums patiesi ir nepieciešams, ir 24 stundu principa ievērošana. Piemēram, ja veikalā ieraugāt sen kārotu lietu, nevajadzētu uzreiz doties pie kases un to iegādāties. Tā vietā – dot sev laiku pārdomām līdz nākošai dienai. Ja arī tad esat pārliecināts, ka šī prece Jums ir tiešām nepieciešama, tad varat doties uz veikalu un to iegādāties.

 Ja lielāku pirkumu veikšanai ticis izmantots patēriņa kredīts internetā (vairāk informācijas), atmaksas summa un termiņš būtu jāapsver tik rūpīgi, lai ikmēneša maksājumi būtu vienmērīgi un būtiski neietekmētu ikmēneša budžetu.

Neveidojam iekrājumus

Mēneša budžeta plānošana prasa arī zināmu pašdisciplīnu. Ja izdevies labi līdzsvarot ienākumus un izdevumus un izvairīties no līdzekļu pārtērēšanas, konkrētu naudas summu ik mēnesi vajadzētu atlicināt arī iekrājumu veidošanai. Labs paņēmiens, kā sevi motivēt iekrājumu veidošanai, ir kāda tālejoša mērķa nospraušana. Par mērķi nevajadzētu izvirzīt ko grandiozu, bet gan atbilstošu Jūsu iespējām, piemēram, jauna tālruņa vai fotoaparāta iegādi.