Austiņu izvēle: kuras piemērotākās?

austiņasLielai daļai cilvēku mūzika ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Un ne tikai – šobrīd aktuālas arī audio grāmatas un cits audio saturs.

Iedvesmojošu vai kā citādi noderīgu saturu cilvēki bieži vien klausās pa ceļam uz darbu, pastaigu vai citu sportisku aktivitāšu laikā, tādēļ aktuālas labas austiņas no https://220.lv/lv/datortehnika/datoru-aksesuari/austinas. Izvēle ir gana daudzveidīga, tādēļ, ieskatoties piedāvājumā, var gadīties apjukt: kuras ir piemērotākās?

Turpinājumā būtiskākie aspekti, kas jāņem vērā, izvēloties piemērotāko risinājumu.

Austiņu veids

Pieejamas gan standarta austiņas ar vadu, gan arī bez vada. Tas arī ir pats pirmais jautājums, uz kuru jāatbild – kuram no austiņu veidiem dot priekšroku?  Lai saprastu, kurš no variantiem būs piemērotākais, svarīgi vairāki apsvērumi:

  • Kādam mērķim austiņas galvenokārt tiks izmantotas? Izmantosi tās mājas apstākļos vai pa ceļam – braucot automašīnā, sēžot sabiedriskajā transportā vai ejot pa ielu? Varbūt vēlies izmantot austiņas sportisko aktivitāšu laikā?;
  • Cik svarīga Tev šajā gadījumā ir kustību brīvība?
  • Vai Tu vēlies iegādāties modeli, kas kalpos vairākus gadus, vai arī Tev nepieciešams īstermiņa risinājums?

Atbildot uz šiem jautājumiem, skaidrāki būs tie kritēriji, kam pievērst lielāku uzmanību.

Skaņas kvalitāte

Būtiska bezvadu austiņu priekšrocība – ērta brīvroku funkcija. Taču te jāņem vērā, ka, atkarībā no izvēlētā savienojamības veida, kā arī distances starp Jums un audio avotu, skaņas kvalitāte var būt ļoti mainīga. Lai nodrošinātu labu skaņas kvalitāti, jācenšas atrasties datora vai telefona tuvumā. Izvēloties austiņas ar vadu, šādu problēmu nav – ja vien modelis būs gana kvalitatīvs, arī skaņa tāda būs.

Savienojamība

Viens no populārākajiem bezvadu austiņu veidiem ir bluetooth austiņas. Lai nodrošinātu labu skaņas kvalitāti, svarīgi izvēlēties kvalitatīvas austiņas. Pretējā gadījumā to izmantošana un sniegums var likt vilties. Vēl kāda nianse – izvēloties šāda tipa austiņas, pārliecinieties, ka ierīcei, ar ko austiņas plānojat savienot, ir Bluetooth funkcija.

Arī, izvēloties austiņas ar vadu, pārliecinieties, ka ierīcei, ar ko plānojat tās savienot, ir atbilstoša pieslēgumvieta.

Ērtības

Neatkarīgi no tā, kāda tipa austiņām dodat priekšroku, jāizvērtē arī  lietošanas ērtības. Piemēram, in-ear austiņas var šķist parocīgs risinājums, taču, ja tās labi neturēsies ausī, var rasties diskomforts.

Baterija

Lielai daļai austiņu ar vadu papildus enerģijas avots nav vajadzīgs – pietiek, ka tās ir pieslēgtas pie ierīces. Savukārt bezvadu austiņas darbojas ar baterijām. Bluetooth austiņu baterijas darbības laiks parasti ir 8 līdz 12 stundas, tomēr izvēlei arī dārgāki modeļi, kuri nodrošina lielāku darbības laiku.

Ražotājs

Nevar noliegt, ka svarīgs kritērijs ir arī austiņu ražotājs. Visdrošāk izvēlēties labi zināmas preču zīmes ražojumu, piemēram, Sony vai JBL bluetooth austiņasražotājs nodrošina dažādus risinājumus visām gaumēm un vajadzībām, kā arī labu kvalitāti.