Ieradumi, kas bojā automašīnu

OCTA, KASKOMašīnas iegāde nav sarežģīta lieta, tomēr tās uzturēšana prasa enerģiju, laiku un ieguldījumu. Kamēr auto ir jauns, visbiežāk auto īpašnieks ar to lepojas un pievērš pastiprinātu uzmantību tā stāvoklim. Tomēr laikam ejot, nereti šoferīši kļūst izklaidīgāki un auto aprūpi atstāj novārtā, kā arī mēdz piekopt dažus nelāgus ieradumus, kuri laika gaitā var būtiski bojāt automašīnu.

Turpinājumā sniegsim ieskatu šajos ieradumos.

Braukšana ar nospiestu sajūgu

Šis ieradums būtiski samazinās Jūsu auto sajūga kalpošanas mūžu, kā arī bojās pašu auto. Pārslēdzot ātrumus, sajūgs palīdz dzinējam nogādāt jaudu transmisijai. Sajūga pedāļa turēšana bez vajadzības negatīvi ietekmē šo procesu, līdz ar to, jauda tiek zaudēta un pedālis ātri nolietojas. Lai pasargātu Jūsu auto no priekšlaicīgas bojāšanās, iesakām sajūga pedāli izmantot tikai brīdī, kad maināt pārnesumus.

 Netipisku trokšņu ignorēšana

Mašīnas izraisīti trokšņi bieži vien ir priekšvēstnesis, ka ar Jūsu auto kaut kas nav kārtībā. Jums nekad nevajadzētu ignorēt šos signālus, jo tie var vēstīt par nopietniem bojājumiem, kurus nepieciešams steidzami novērst. Pat ja Jums šķiet, ka ar Jūsu auto viss ir kārtībā, izdzirdot trokšņus, iesakām griezties auto servisā, lai veiktu auto tehnisko apskati.

Mašīnas riepu apkopes ignorēšana

Šis varētu būt viens no populārākajiem negatīvajiem ieradumiem, kas ar laiku piemeklē daudzu šoferīšus. Mašīnas riepas ir ne tikai jāmaina, bet arī jāseko līdzi to tehniskajam stāvoklim ikdienā, jo tieši tās lielā mērā atbild par Jūsu auto vadāmību un braukšanas komfortu. Pirms dodieties ceļā, pārliecinieties, ka tajās ir pietiekams gaisa spiediens, kā arī pievērsiet uzmanību disku kvalitātei.

Ātra braukšana

Doma par ātru braukšanu, iespējams, ir daudzu šoferīšu fantāzija. Tomēr, lai cik vilinoša un adrenalīnu izraisoša varētu nebūt ideja par ātru braukšanu, šī nodarbe ir ne tikai bīstama Jūsu un apkārtējo drošībai un dzīvībai, bet arī ietekmē Jūsu auto stāvokli. Palielinoties braukšanas ātrumam, palielinās slodze, kas jāiztur motoram, tādējādi laika gaitā tas un citas svarīgas auto mehānisma daļas nolietojas. Lai Jūsu automašīnas stāvoklis tiktu ilgstoši saglabāts un drošība uz ceļa būtu ievērota, vienmēr brauciet ievērojot ceļu satiksmes noteikuma ātruma ierobežojuma regulējumus.

 Mašīnas tehniskās apkopes atlikšana

Pat parādoties šķietami nenozīmīgām problēmām, tādām kā trokšņi vai brīdinājuma signāllapiņu iedegšanās panelī, Jums kā autovadītājam nepieciešams būt atbildīgam un laikus novērst poteniālo problēmu. Turklāt auto nepieciešams laicīgi mainīt eļļu, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem un liekiem izdevumiem ilgtermiņā. Domājot par mašīnas tehnisko stāvokli, neaizmirstiet arī padomāt par Jūsu auto apdrošināšanu. OCTA un KASKO apdrošināšanas polises pasargās Jūs nevēlamu negadījumu gadījumā, nodrošinot Jums līdzekļu atguvi vai sedzot trešās personas zaudējumus.

Ātras braukšanas uzsākšana ar aukstu dzinēju

Jaunākas paaudzes šoferīši bieži vien var būt nepacietīgāki un vēlas ‘’spiest grīdā’’ tiklīdz kā iedarbinājuši mašīnu. Tāpat kā pirms ēdiena gatavošanas mēs uzsildām pannu, arī automašīnas motoram ieteicams uzsilt pirms braukšanas uzsākšanas. Motora uzsildīšana ļaus mašīnas eļļām nokļūt pie vajadzīgajiem mehānismiem, tādējādi pasargājot to no nodilumu veidošanās.