KĀ IEBŪVĒT GĀZES SILDĪTĀJU UN GRANULU APKURES KATLU PRIVĀTMĀJĀ?

ūdens sildītājs mājaiIestājoties vēsajiem gada mēnešiem, īpaši nozīmīga ir iekštelpu apkurināšana.

Kamēr vietās, kurās termomera stabiņš nemēdz nokrist zemāk par nulles atzīmi, iekštelpu apkurināšanai galvenokārt izmanto gaisa kondicionēšanas ierīces ar siltā un aukstā gaisa plūsmu, tad vietās, tajā skaitā pie mums, kur vēsais rudens, aukstā ziema un dzestrais pavasaris ir pierasta parādība un mēdz pat vilkties ilgāk, kā mums gribētos, populārākā alternatīva centrālajai apsildei un malkas krāsnīm, ir vairāku veidu apkures katli un sildītāji.

Vispopulārākās alternatīvas pircēju starpā ir granulu katli un gāzes sildītāji, ko lieto saimniecības un neapdzīvojamām telpām. Uzreiz ar apsildes sistēmas uzstādīšanu, bieži tiek risināts jautājums arī par siltā ūdens pieejamību mājās. Parasti izvēle krīt par labu vairāku tipu boileriem.

Sildītājiem par alternatīvu var kalpot arī siltā ūdens iegūšana ar apkures katlu starpniecību. Eļļas sildītāji mēdz būt nereta izvēle, ja aktuāli atrast sildītāju telpām, taču saimniecības ēkām vai lapenēm, atuālākā opcija ir gāzes un infrasarkano staru sildītāji.

Gāzes sildītāji ir ekonomiski, tie lieto maz resursu un manāmi piesilda telpu. Jāatceras, ka tie nav piemēroti lietošanai iekštelpās, piemēram, istabās, bet lieliski noderēs garažā vai šķūnī.

SILDĪTĀJI UN BOILERI IEKŠTELPU UN ŪDENS UZSILDĪŠANAI..

Kad aktuāli iebūvēt jaunu apkures sistēmu mājās, nepieciešams izzināt, kurš no apkures katlu veidiem būs vispiemērotākais. Lai izvēli padarītu vieglāku, jāņem vērā apkurināmo telpu tips, cik lielu platību jāapsilda, kādi kurināmā veidi tiks izmantoti kurināšanai, cik automatizēta ir apkures sistēma.

Preces ūdens uzsildīšanai arī ir dažāda veida. Veikalos ir atrodami divu veidu boileri – gāzes un elekriskie, kas, savukārt iedalāmi vēl sīkāk. Vēl jāizrēķina cik ietilpīgam jābūt sildītājam un cik daudz elektroenerģijas vai gāzes tas patērē.

Iekārtu uzturēšanas tēriņi periodā, kad tās tiek izmantotas intensīvi un laikā, kad ne tik, arī ir būtisks kritērijs kas jāapskata, izvēoties boilerus un apkures katlus.

Ar gāzi uzsildāmi boileri ir lieliska alternatīva parastajiem, elektriskajiem boileriem. Tie ir automatizēti un praktiski.

GRANULU APKURES KATLU OPCIJAS TELPĀM..

Granulu katli mājas lapā pastāvīgo pircēju izvēlēs bieži ierindojas vēlmju pirmajās pozīcijās To darbība noris automatizēti. Tas ir ērti jebkuram, jo kurš gan vēlas visu laiku stāvēt pie apkures katla un piemest kurināmo, ja vien tā nav malkas krāsns vai kamīns.

Aptuveni vienu reizi septiņās dienās, granulu katls jāpiepilda ar kurināmā granulām. Viss atkarīgs no laikapstākļiem.

Kad temperatūra nokrīt līdz stipram aukstumam, tad kurināmā uzpilde jāveic nedaudz biežāk. Katla darbībai būtiska elektroenerģija. Šis apkures tips jau ilgus gadus ir viens no izdevīgākajiem un ekonomiskākajiem..