Kā izvēlēties īsto virtuves virsmas materiālu?

Kā izvēlēties īsto virtuves virmas materiāluMūsdienās pieejams ļoti plašs virtuves virsmu klāsts, un tas mēdz pamatīgi sarežģīt izvēli. Papildu tam cilvēki nezina savas vēlmes un vajadzības, nav pietiekami informēti.

Lai atvieglotu Jums šo procesu, iepazīstinām Jūs ar dažādu virtuves virsmu materiālu priekšrocībām un trūkumiem:

Marmors

Šis ir materiāls, kas vienmēr bijis modē. Marmors ir īstā izvēle tad, ja vēlaties klasisku un tajā pat laikā elegantu virtuves virsmu. Tas piemērots gaišo toņu cienītājiem, ir ļoti izturīgs, tātad arī lietojams ilgtermiņā.

Tā lielākie trūkumi – to viegli saskrāpēt un sasmērēt.

Tērauds

Šo materiālu iecienījuši augstas klases šefpavāri. Tērauds ir karstumizturīgs un izturīgs arī jebkurā citā jomā, viegli kopjams un grūti sasmērējams. Tā lielākais trūkums – redzami pirkstu nospiedumi un skrāpējumi.

 Ja jūs gatavojat bieži un Jums primārais nav perfekts izskats, tērauds noteikti ir īstā izvēle!

Koks

Svarīgi, ka no koka izgatavotas virtuves virsmas ir dabai draudzīgas. Pareizi apstrādāta koksne nodrošina augstas kvalitātes un vizuāli patīkamu virsmu, kas noteikti kalpo ilgtermiņā. Koks ir ļoti pateicīgs standarta materiāls, jo tam nav speciāli jāpieskaņo citas virtuves mēbeles. Ar šādu virsmu Jūsu interjers būs glīts jebkurā gadījumā.

Starp citu, dažādas virtuves mēbeles iegādāties var šeit.

Cinks

Cinka virtuves virsmas ir diezgan reta izvēle, taču nepavisam nav slikta izvēle. Tā metāliskums ir iemesls materiāla ilgtspējai.

Cinkota virsma ar laiku kļūst tumšāka, jo dažādos apstākļos tā reaģē ar apkārtējo vidi, taču tā rezultātā nerodas vizuāli neglīti akcenti. Šim materiālam piemīt antimikrobu īpašības, tādēļ ēdiena gatavošana uz tā ir īpaši viegla.

Varš

Arī vara virtuves virmas ir diezgan reta izvēle. Tā lielākās priekšrocības – viegla tīrīšana un kopšana. Ja vēlaties skaistu un vizuāli patīkamu virtuves virsmu, varš kā materiāls nav īstā izvēle, jo tas reaģē uz dažādām vielām, radot sarkanus, brūnus un citu toņu plankumus.

Granīts

Šis ir viens no populārākajiem virtuves virsmu materiāliem, jo to iespējams piemērot individuālām vēlmēm. Granītam ir dažādas struktūras, krāsas un pat pielāgojama apdare.

Pareiza virsmas apstrāde padara to par vienu no izturīgākajiem virtuves virsmas materiāliem. Diemžēl tas ir arī viens no dārgākajiem materiāliem – izmaksas sadārdzina unikālās plāksnes izstrādāšana un sarežģītā virsmas ierīkošana.

Ziepjakmens

Šo materiālu gan vairāk izmanto dažādās laboratorijās, nevis virtuvē. Tas ir viegli kopjams, ne ar ko nereaģē. Ziepjakmens ir izturīgs pret mehāniskiem bojājumiem, tādēļ tas ir piemērots arī virtuves virsmām. Arī šis materiāls var izmaksāt diezgan dārgi, taču tas pavisam noteikti ir vērtīgs ilgtermiņa ieguldījums.

Virtuves virsmas materiāla izvēle ir sarežģīta arī tādēļ, ka tam jāiederas kopējā virtuves interjerā. Ja esat veikuši izvēli par labu virsmai, kas tomēr nesaskan ar interjeru, neuztraucieties! Apskatiet mēbeles interneta veikalā un pieskaņojiet kādu no tām jaunajai virsmai, radot iespaidu, ka viss ir rūpīgi pārdomāts.