Kā organizēt savu budžetu 2019.gadā?

budzeta planosana (1)Ja vien Jums kontā nav vairāki miljoni vai tūkstoši lieku eiro, finanses reizi pa reizei sagādā galvassāpes. Lai šajā gadā tomēr veiksmīgāk sakārtotu šo jomu un iekrātu pietiekami daudz naudas mērķu realizēšanai, esam sagatavojuši padomus, kā 2019.gadā organizēt savu budžetu, jo, kā zināms, plāna izveide ir milzīgs solis ceļā uz panākumiem.

Apskatieties savus ienākumus

Lai izveidotu budžetu, kas darbosies tieši Jums, pirmām kārtām ir jāsaprot, cik daudz naudas katru mēnesi ienāk Jūsu kontā. Paskatieties, cik lielu algu saņemat, cik daudz nopelnāt strādājot papildus u.tml.

Apskatiet savus izdevumus

Protams, iekrāt var tikai tad, ja Jūsu izdevumi ir mazāki par ienākumiem. Taču tā kā iztērēt savu naudu ir vieglāk nekā nopelnīt, ir svarīgi saprast, ko Jūs varat darīt, lai varētu gan iegādāties visu nepieciešamo, gan iekrāt.

Apskatiet savus izdevumus un rūpīgi aprēķiniet, saglabājiet katru čeku nedēļas, divu nedēļu vai mēneša griezumā, lai labāk saprastu, kur Jūs tērējat savu naudu! Uzskaitiet gan ikdienas tēriņus, gan obligātos ikmēneša maksājumus, tostarp īri, rēķinu par telefonu u.c.

Neaizmirstiet minēt arī summu kredīta atmaksai.

Novērtējiet vajadzības un iegribas

Kad iepriekšējais solis ir izdarīts, un esat aprēķinājis cik daudz naudas un kādiem mērķiem ik mēnesi tērējat, laiks saprast, kā Jūs varētu ietaupīt. Un to izdarīt var vismaz kādu laiku atsakoties no nemaz ne tik nepieciešamajiem pakalpojumiem, precēm.

Mūsdienās teju ikvienam pakalpojumam vai precei ir kāda cita alternatīva, kas nozīmē, ka arī cenas ir atšķirīgas, tādēļ, kad esat sapratis, kur tērējat savu naudu, varat sākt domāt par to, vai uz šo preci vai pakalpojumu iespējams ietaupīt, izvēloties lētāku alternatīvu.

Piemēram, ja pusdienas parasti ēdat vietējā kafejnīcā, tad tagad būtu īstais laiks padomāt, vai tiešām nav nevienas lētākas opcijas. Un ir – pagatavot ēdienu mājās un to ņemt līdzi uz darbu.

Domājot šādā veidā Jūs ātri vien sapratīsiet atšķirību starp vajadzībām un iegribām, un ietaupīt un iekrāt naudu būs daudz, daudz vienkāršāk.