Planšetdatoru veidi un to pielietojums

apple planšete ishop.lvŠobrīd nopērkamie planšetdatori ir daudz atšķirīgāki nekā tie, kas tika ražoti vairākus gadus atpakaļ. Mobilo ierīču lietotāju vidū plaša interese par planšetdatoriem aktivizējās 2010.gadā, kad veikalos tika piedāvāts iPad, kas arī lielā mērā noteica to, kādam būtu jābūt kvalitatīvam planšetdatoram. Šobrīd pieejamie planšetdatori ir ļoti plāni un ērti, ar displeju, kas reaģē uz pirkstu pieskārieniem (tādēļ nav vajadzīgs ne speciāls “irbulis”, ne klaviatūra). Pateicoties mazajam izmēram un svaram, planšetdatorus ir ļoti vienkārši un ērti nēsāt līdzi, lietojot tos gan darba, gan izklaides nolūkiem.

Pateicoties tam, ka planšetdatori ārēji sastāv tikai no skārienjūtīgā displeja – to lietošanai nav nepieciešama nekāda fiziskā klaviatūra vai datorpele. Tie parasti ir ļoti kompakti, ar ekrāna izmēru no 7 līdz 11.6 collām. Mēdz būt arī lielāki modeļi, ar displeju līdz pat 15 collām, tomēr šādi modeļi vairs nav tik kompakti, tāpēc nav pieprasīti. Parasti lielāks ekrāns ļauj pilnvērtīgāk sērfot internetā, strādāt ar programmām vai, piem., skatīties filmas. Bez klasiskajiem planšetdatoru modeļiem populāri kļūst arī pārveidojamie modeļi, kuriem var pievienot tastatūru. Pateicoties speciālam savienojumam, planšetdatora displeju un tastatūru iespējams savienot, radot savdabīgu portatīvo datoru. Šie modeļi parasti ir ar 11 collu ekrāna diagonāli, bet pastāv arī modeļi ar lielāku ekrānu.  Šādi hibrīda planšetdatoru veidi ir īsti piemēroti tiem, kuriem nepieciešams kompakts pārnēsājamais dators, uz kura tajā pat laikā iespējams veikt nopientākus darbus.

*Mūsdienu planšetdatorus lieto: Spēļu spēlēšanai; Sērfošanai internetā un sociālajos tīklos; Aplikāciju lejupielādei un lietošanai; Piezīmēm; E-grāmatu lasīšanai un video, filmu, mūzikas atskaņošanai u.c.

Apskaties top 2014 planšetdatrou – iPod mini retina

Mūsdienu planšetdators piedāvā visas svarīgākās pamata funkcijas, ko iespējams veikt izmantojot parastu datoru, tikai daudz mobilākā manierē, sniedzot lietotājam pilnīgu brīvību – kur un kad planšetdatoru lietot. Planšetdators arvien vairāk sāk līdzināties datoriem, jo planšetēs tiek izmantotas dažādas platformas un programmas, tāpat kā datoros.  Patiesībā lielākā daļa programmu ir integrētas, lai ar planšetdatoru varētu strādāt gluži kā ar portatīvo datoru, sākot no pierakstu veikšanas līdz prezentāciju un citu darbietilpīgāku uzdevumu veikšanai.

Daži planšetdatoru veidi vairāk domāti, lai atvieglotu uzdevumu izpildi esot pastāvīgā kustībā, savukārt citi vairāk paredzēti izklaidei un laika kavēšanai. Bez tam, planšetdatori izmaksā lētāk nekā portatīvais dators un, ja darbs ar datoru nav ikdiena, tad tas būs noderīgs kā standarta darba uzdevumu izpildei, tā arī izklaidei.

ishop.lv apple  interneta veikals