Seši ieteikumi, lai ziemā tērētu mazāk naudas, nekā vasarā

patēriņa kredītsJa vasarā gribas tērēt sapelnīto, lai vairāk paceļotu, vairāk laika pavadītu pie ūdens tilpnēm un kopā ar bērniem vairāk ēstu saldējumus, tad ziema atnāk ar savām iespējām. Tomēr arī ziema ir sezona, kad gudri rīkojoties, finanses pietiks gan prioritārajiem tēriņiem, gan uzkrājumiem.

Protams, ja iepriekšējās aukstās sezonas beigās nepapildināji garderobi, kamēr veikalos bija sezonas izpārdošanas, tad noteikti būs vajadzības, kas prasīs papildus naudu. Tomēr ieplāno šīs ziemas beigās martā vai aprīlī iegādāties nepieciešamās sezonas lietas krietni izdevīgāk. Tas attiecas gan uz apģērbiem, gan rotājumiem, gan ekipējumu, lai dotos sniegotā dienā uz kalnu. Gaidot pirmās aukstās dienas, atceries pārs svarīgus ieteikumus.

  1. Izvērtē savā garderobē, kas vēl derīgs! Veicot skapja revīziju un vasaras drēbju pārkārtošanu, aplūko pērnā gada garderobi un, ja nepieciešams ietaupīt naudu, nesteidzies mest ārā jaku vai cimdus, lai iegādātos jaunus. Nepārdzīvo, ja tie nav šīs sezonas aktuālajās modes krāsās. Galvenais, lai tie veic savu funkciju – sildīt un pasargāt no aukstuma.
  2. Izvēlies un lieto gudri apgaismes ierīces! Iestājoties tumšajām pēcpusdienām, telpās arvien agrāk tiek ieslēgti apgaismes ierīces. Vai zināji, ka LED spuldzes kalpo ilgāk aptuveni 20 reizes ilgāk, nekā sākotnēji lētāk nopērkamās kvēlspuldzes? Seko līdzi, kādi ir Tavi un pārējo ģimenes locekļu paradumi par apgaismojuma izslēgšanu. Ja izejiet no telpas kaut vai uz īsu brīdi, izslēdziet gaismu.
  3. Nesildi sevi ar spontāniem pirkumiem! Arī ziemā veikali piedāvās dažādas akcijas. Ja Tev ir raksturīgi spontāni tēriņi, tad izvirzi šajā ziemā sev par mērķi uzlabot savu noskaņojumu labāk ar tasi garšīgu un aromātisku dzērienu, nevis ar nepārdomātu iepirkšanos (vairāk lasi šeit).
  4. Seko līdzi telpu siltumam! Ja ir iespēja Tavā mājoklī regulēt siltumu, izvērtē, vai nepieciešams telpas sasildīt tik ļoti, ka pēc tam jātur ilgstoši logi vaļā. Ja nepieciešams papildus apsildes ierīces, tad, tās ieslēdzot, iesakām aizvērt durvis uz konkrēto telpu. Telpa sasils ātrāk un siltums nepazudīs. Vēl atceries, ka ziemā dienas laikā atver žalūzijas vai aizkarus, lai telpas sasiltu no saules gaismas.
  5. Apsildāmās grīdas ieslēdz apdomīgi! Ja mājoklī ir apsildāmās grīdas, izvērtē, kuri būs tie brīži, kad tās tiks ieslēgtas. Varbūt no rītiem labāk uzvilkt siltas vilnas zeķes, nekā regulāri lietot apsildāmās grīdas iespējas. Vairāk ietaupīsi, ja šo ekstru lietosi patiešām visaukstākajās dienās.
  6. Pārsteidz draugus ar paštaisītām dāvanām! Sagatavojies jau savlaicīgi ziemā gaidāmajiem svētkiem, neatliec dāvanu pirkšanu uz pēdējo nedēļu. Arvien vairāk ir iespējas pašam apdomāt un sagatavot kaut ko no sirds, prātā paliekošu un praktisku. Atceries, ka ne jau dāvanu apmēros, bet gan ieliktajā izdomā un sirdssiltumā ir lielākā vērtība!