Sievietes un automašīnas

Jebkuram sevi cienošam vīrietim auto braucējam būs kāds komentārs un savs viedoklis par sievietēm automašīnā, viņu vadītājas prasmēm un paradumiem. Un gana liela daļa stiprā dzimuma braucēju joprojām domā, ka auto vadīšana nav domāta sievietēm. Tomēr šajā jautājumā būs milzīga pretreakcija no daiļā dzimuma pārstāvēm, kas teiks, ka tā ir klaja diskriminācija.

Mūsdienās autovadītāju pulkā sieviešu īpatsvars īpaši daudz neatpaliek no vīriešiem. Latvijā ir pat vairākas auto sportā titulētas dāmas. Tas liek domāt, ka tik traki jau nemaz sievietēm ar braukšanu neiet. Tomēr ir daļa anekdošu un aizspriedumu par sievietēm pie auto stūres, kam varētu būt zināms pamatojums. Tas varētu būt saistīts ar to, ka sievietes pēc būtības ir radītas tam, lai reizē darītu vairākas lietas, jo šāda prasme ir nepieciešama audzinot bērnus un vadot mājsaimniecību. Tomēr šāda pieeja nav īsti derīga auto vadīšanā, te jāprot koncentrēties tikai uz braukšanas procesu, pretējā gadījumā zūd vajadzīgā uzmanība un izveidojas avārijas situācijas. Daudzas sievietes pie stūres krāso lūpas, runā pa tālruni un vēl apkopj blakus sēdošo bērnu. Šī sieviešu kategrorija tad arī ir radījusi vīriešiem mītu par sieviešu neprasmīgo auto vadīšanu. Tāpat sievietēm ir mazāk zināšanu par auto tehnisko pusi, tāpēc bieži vien viņas nonāk bezpalīdzīgā situācijā un spiestas lūgt vīriešu palīdzību.

Pirmo reizi pie auto stūres

Mana pirmā pieredze pie auto stūres bija deviņpadsmit gadu vecumā, kad tēvs stāvlaukumā man ierādīja automašīnas vadīšanas pamatprincipus. Es gan neteikšu, ka man tas uzreiz labi izdevās. Sapratu, ka tēvs īsti nav piemērots šim pacietības pilnajam pedagoģiskajam darbam. Pieteicos autoskolā un ar instruktora palīdzību sāku apmācību no pašiem pamatiem. Protams, ka piedalīties Rīgas satiksmē bija diezgan biedējoši, man trūka pārliecības par sevi, baidījos pieņemt ātrus lēmumus, bet uz ceļa nav laika vilcināties, arī tas apdraud citus satiksmes dalībniekus. Par spīti apkārtējo neticībai, pēc trīs mēnešu treniņiem beidzot biju kļuvusi drošāka un veiksmīgi ieguvu auto vadītājas apliecību.

Mans auto

Sapratu, ka man pēc auto vadītājas apliecības iegūšanas jāturpina regulāri braukt pa galvaspilsētu, citādi manas prasmes ātri vien izzudīs. Tāpēc man bija vajadzīgs pašai savs auto. Man nebija pietiekamu iekrājumu, lai auto pirktu uzreiz, tāpēc nolēmu noformēt kredītu. Salīdzinot vairākus piedāvājumus, nolēmu auto kredītu jeb līzingu noformēt pie BIGBANK. Vispirms kredītam pieteicos bankas mājas lapā BIGBANK.lv, lai nebūtu lieku reizi jāiet uz klientu apkalpošanas centru. Pēc bankas darbinieces zvana devos uz apkalpošanas centru jau tikai, lai parakstītu līgumu. Pavisam drīz devos Rīgas ielās ar savu jauno auto. To izvēlējos atbilstošu savam dzīvesstilam un pārliecībai. Tas bija ekonomisks, neliels, bet gaumīgs auto. Vēlējos, lai auto papildina mani kā personību un apkārtējiem par mani kaut ko stāsta – to, ka esmu jauna, aktīva, mūsdienīga. Man pašai šķiet, ka neesmu apkārtējiem devusi iemeslu domāt par mani kā tipisku sievieti-neprašu pie stūres. Un ceru, ka tāda diena arī nekad nepienāks.