Skursteņi.

rgj dūmvadiSkurstenis nav tikai Salavecīša taisnākais ceļš pie mums ar lielo dāvanu maisu Ziemassvētkos, bet arī ārkārtīgi svarīga detaļa no mūsu mājas apkures sistēmas. Laba krāsns vai apkures katls kopā ar skursteni nodrošina mums siltumu un komfortu gada aukstākajos mēnešos, turklāt tas ir ekonomiskāks risinājums par pilsētas centrālapkuri. Ir dažādi skursteņi un ne visi ir atbilstoši jebkuram apkures veidam, tāpēc svarīgi ir noskaidrot visas detaļas, kas nepieciešams funkcionēt spējīgai apkures sistēmai, kas ne tikai silda, bet ir arī droša.

Drošības pasākumi.

Mēdz būt dažādi skursteņu veidi, kas ir attiecīgi izbūvēti vai pielāgoti tāda veida apkures sistēmai, kāda tiek izmantota konkrētajā mājā. Vecajās mājās lielākā daļa skursteņu ir saglabājušies vēl no mājas būvēšanas laikiem, tātad apkures sistēma dažviet ir pat vairākus simtus gadu veca. Izbūvējot mājā jaunu apkures sistēmu vai esošajai pievienojot jaunu krāsni vai apkures katlu, iepriekš noteikti jāveic esošā dūmvada pārbaude un ari tīrīšana, lai noskaidrotu vai nav kādas problēmas un apkures sistēmas izbūve ir drošs pasākums. Ja izvēlaties piesienot gāzes apkures katlu, tad skurstenis noteikti būs arī jāoderē. Ja regulāri un savlaicīgi skurstenis tiek tīrīts un pārbaudīta tā drošība, tad tiek novērsts iebrukšanas un aizdegšanās risks, kas ir ārkārtīgi svarīgi drošam mājoklim.

Skursteņa funkcijas.

Skursteņa funkcionēšanai svarīgākie aspekti ir tā pareiza konstrukcija un piemērotība izvēlētajam apkures veidam. Skursteņa galvenās funkcijas ir velkmes radīšana un izvadīt no ēkas visas liekās gāzes, kas rodas kurināšanas rezultātā. Ja skursteņa konstrukcijā ir defekti, tad gāzes tiek novadītas telpā, radot diskomfortu un palielina saindēšanās risku, ka var radīt diezgan bēdīgu gala rezultātu.  Skursteni nedrīkst nekas aizklāt,  jo tad netiek pilnībā izvadītas visas gāzes un tās paliek skurstenī tādējādi paaugstinot risku. Svarīgi ir skurstenim pieskaņot apkures sistēmu, lai viss darbotos pēc instrukcijas un siltuma atdeve būtu optimāla. Nevajag aizmirst par regulāru skursteņa un apkures sistēmas pārbaudi, lai izvairītos no problēmām un samazinātu jebkādus riskus.

labāko skursteņu piedāvājumu skatīties – http://www.rgj.lv/